Обов’язок батьків утримувати дитину (аліменти)

Відповідно до чинного законодавства батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

За рішенням суду, якщо це не визначено домовленістю між батьками, аліменти присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

При визначені розміру аліментів суд ураховує:
1. стан здоров’я та матеріальне становище дитини;
2. стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів;
3. наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків чи дітей;
4. інші обставини, що мають істотне значення.
Розмір утримання (аліментів)
Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком, коли розмір аліментів установлюється у твердій грошовій сумі.

Якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від доходу матері, батька на їхнє утримання, що буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації (п. 2 ст. 184 Сімейного кодексу). Індексація проводиться згідно із Законом України «Про індексацію грошових доходів населення».

Розмір заборгованості за аліментами обчислюється державним виконавцем, а вразі спору – судом.
При виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі 1% від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення. Водночас, розмір неустойки може бути зменшений судом з урахуванням матеріального та сімейного стану платника аліментів.
За усталеною практикою аліментні платежі стягуються в розмірі 1/4 частини доходу батька (матері).скачать dle 10.5фильмы бесплатно