+380 93 482 23 55
+380 96 289 54 85

Право - мистецтво! Робимо все і навіть більше ...

Зоозахисний закон: основні нововведення

Зоозахисний закон: основні нововведення

15 липня 2021 року Верховна Рада ухвалила законопроект № 2351, так званий «зоозахисний закон» .

8 листопада положення зоозахисного закону вступили в силу.

Тож, які нововведення починають діяти та що змінює даний закон?

Розширено поняття жорстокого поводження з тваринами

Жорстоким поводженням з тваринами тепер вважається порушення правил утримання тварин, та інші порушення правил поводження з тваринами та порушення правил транспортування тварин.

Якщо особу визнано винним у жорстокому поводженні з тваринами, її забороняється утримувати тварин протягом одного року, для осіб які вчинили адміністративне правопорушення, та протягом 10 років – для осіб, які вчинили кримінальне правопоушення.

Розмежування адміністративної та кримінальної відповідальності

Зоозахисним законом доповнено положення Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та  введено поняття "каліцтва" тварини та "тілесне ушкодження тварини".

Поряд з цим, законом введено в дію ряд заборон:

  • забороняється бити, вбивати, отруювати чи калічити домашніх тварин;
  • дарувати домашніх тварин як призи, нагороди чи премії;
  • завдавати домашнім тваринам болю, страждання або пригнічення;
  • дресирувати тварин у спосіб, що завдає шкоди здоров'ю тварини та її загальному стану;
  • виробництво фуа-гра;
  • умертвляти тварин шляхом утоплення, задушення, використання електричного струму та речовин, що призводять до отруєння.
  • забороняється жебракування з тваринами.
  • Забороняється залишати тварину в закритому салоні автомобіля за відсутності в ньому людини при температурі повітря більше +20° C та менше +5° C.

 

Покарання

Вводиться адміністративна відповідальність за неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці.

Адміністративна відповідальність людей за жорстоке поводження з тваринами, порушення правил утримання собак та котів, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людини або її майну настає з 16 років.

Насильницькі дії стосовно тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті вже більше не адміністративні правопорушення, а стали злочином.

Прийняття зоозахисного закону - це початок важливих змін в нашій країні щодо захисту тварин, належного поводження з ними та нормальних умов їхнього життя. Поряд з цим, дуже важливим є не тільки впровадження даних норм у наше законодавство а й належне та  реальне їх виконання, що забезпечується як правоохоронними органами так і самими людьми.

  Контакти

м. Черкаси, 18000, вул. Небесної Сотні, 31, оф. 18

+380 93 482 23 55
+380 96 289 54 85
vovkpartners@gmail.com

Vovk&Partners
Дизайн та розробка - Vladyslav Kurilov

Наша компанія налічує професійних адвокатів та команду досвідчених юристів, які мають суттєвий досвід у відстоюванні прав та інтересів громадян, а також підприємств, установ, організацій.