+380 93 482 23 55
+380 98 593 66 09

Право - це мистецтво! Робимо все і навіть більше ...

Законослухняним бути – дешевше!!

Останніми часом в Україні жваво ведеться робота з підвищення фінансових санкцій за порушення вимог законодавства. Такий підхід є досить дієвим, адже покарання ”гривнею” мало кого залишить байдужим.

В кінці минулого року черга змін дійшла і до процедури примусового виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб). Так, з 05.10.2016 року набрав чинності Закон України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 № 1404-VIII.

Відповідно до вимог статті 26 цього Закону до заяви про примусове виконання рішення стягувач додає квитанцію про сплату авансового внеску на організацію і проведення виконавчих дій в розмірі 2 відсотків суми, що підлягає стягненню, але не більше 10 мінімальних розмірів заробітної плати, а за рішенням немайнового характеру - у розмірі одного мінімального розміру заробітної плати з боржника - фізичної особи та в розмірі двох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника - юридичної особи.

Перед закінченням виконавчого провадження із суми стягнутого з боржника за виконавчим документом, стягувачу повертається сплачений ним авансовий внесок та стягуються витрати виконавчого провадження, не покриті авансовим внеском стягувача. Також з боржника стягується на користь державного бюджету України виконавчий збір (або основна винагорода приватному виконавцю) в розмірі 10 % суми, що фактично стягнута, повернута, або вартості майна боржника, переданого стягувачу за виконавчим документом. За примусове виконання рішення немайнового характеру виконавчий збір стягується в розмірі двох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника - фізичної особи і в розмірі чотирьох мінімальних розмірів заробітної плати з боржника - юридичної особи.

В разі самостійного і невідкладного виконання рішення суду, або рішення інших органів (посадових осіб) боржник уникає додаткових фінансових втрат, пов’язаних з відкриттям виконавчого провадження та проведенням виконавчих дій.

Тож будьте законослухняними і своєчасно виконуйте відповідні рішення!

Старший юрист адвокатського
об`єднання ”Вовк та партнери”,
Турський Олександр

  Контакти

м. Черкаси, 18000, вул. Небесної Сотні, 31, оф. 18

+380 93 482 23 55
+380 98 593 66 09
vovkpartners@gmail.com

Vovk&Partners
Дизайн та розробка - Vladyslav Kurilov

Наша компанія налічує професійних адвокатів та команду досвідчених юристів, які мають суттєвий досвід у відстоюванні прав та інтересів громадян, а також підприємств, установ, організацій.