Право - мистецтво! Робимо все і навіть більше ...

Як купити/продати нерухомість в умовах воєнного стану

У зв’язку з уведенням воєнного стану та війною росії проти України призупинено роботу частини державних реєстрів. Серед них Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.
Внаслідок цього виникла проблема щодо оформлення договорів купівлі – продажу нерухомості, оскільки право власності на нерухомість, виникає з моменту державної реєстрації такого права. Відключення реєстру фактично означає неможливість завершення угоди купівлі-продажу та набуття права власності.
Виникає питання як в даній ситуації купити або продати нерухомість?
Оскільки не працюють реєстри, договір купівлі – продажу неможливо укласти. Але вирішенням проблеми може стати укладення попереднього договору купівлі – продажу.
Попереднім є договір, сторони якого домовились через певний час укласти основний (на умовах, встановлених попереднім). Таку домовленість можна застосовувати щодо будь-яких договорів (наприклад, купівлі-продажу майна або надання його в найм).
Таким чином сторони можуть погодити умови укладення основного договору купівлі – продажу, які дозволять вже зараз продавцю одержати частину або навіть усі кошти за нерухомість, а покупцю зобов’язання продавця продати об'єкт нерухомості, коли така можливість з’явиться.
Коли і як відновиться робота реєстрів?
Кабінет Міністрів України видав постанову (№ 209 від 6 березня 2022 року), в якій зазначаються особливості державної реєстрації юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань, а також реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Можливо незабаром з'явиться перелік осіб, яким буде надано доступ до реєстру, а також умови та особливості проведення реєстраційних дій.
15 березня 2022 року ухвалено Закон «Про створення резервних копій державних інформаційних ресурсів та захисту інформації в умовах дії воєнного стану».
Можна очікувати, що незабаром робота реєстрів буде відновлена на певних територіях і з певними обмеженнями, яких вимагають умови воєнного стану.

  Контакти

м. Черкаси, 18000, вул. Небесної Сотні, 31, оф. 18

+380 93 482 23 55
+380 96 289 54 85
vovkpartners@gmail.com

Vovk&Partners
Дизайн та розробка - Vladyslav Kurilov

Наша компанія налічує професійних адвокатів та команду досвідчених юристів, які мають суттєвий досвід у відстоюванні прав та інтересів громадян, а також підприємств, установ, організацій.