+380 93 482 23 55
+380 96 289 54 85

Право - мистецтво! Робимо все і навіть більше ...

Верховна Рада України ухвалила Закон про олігархів

Верховна Рада України ухвалила Закон України « Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)»

Цим законом встановлюється за мету подолання конфлікту інтересів, викликаного злиттям політиків, медіа та великого бізнесу, унеможливлення використання політичної влади для збільшення власних капіталів, уникнення маніпулювання громадянами з боку ЗМІ

Закон визначає поняття контролера засобу масової інформації, пов'язаних особі, інтернет-засобів масової інформації  та інші. Основним поняттям яке визначає закон, є поняття «олігарх».

Відповідно до закону, олігархом вважається фізична особа, яка одночасно відповідає щонайменше трьом з таких ознак:
✅ приймає участь у політичному житті;
✅значний вплив на засоби масової інформації;
✅є кінцевим бенефіціарним власником суб'єкта господарювання, який є суб'єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на ринку та протягом одного року поспіль підтримує або посилює таке становище;
✅підтверджена вартість активів особи, перевищує 1 мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року ( 2 млрд. 270 млн. гривень)

До осіб, які беруть участь у політичному житті відносяться: Президент України, керівні посадові особи Верховної Ради України, народні депутати України, Прем'єр-міністр України ( повний перелік див. у законі). Близькі особи до посад зазначених вище. Особи, які обіймають посади у керівних органах політичної партії, а також особи, які фінансували діяльність політичної партії, її агітацію або проведення мітингів чи демонстрацій. Наявність таких декількох ознак не виключається.

Згідно цього закону, особа вважається такою, що здійснює вплив на засоби масової інформації, якщо вона є власником або бенефіціаром власника засобу масової інформації, або є контролером такого власника, або була власником, бенефіціаром власника чи контролером власника засобу масової інформації.

Визначати олігархів буде РНБО, яка приймає щодо цього рішення на підставі подання Кабінету Міністрів України, члена Ради національної безпеки і оборони України, Національного банку України, Служби безпеки України⚔️ або Антимонопольного комітету України.
Відомості про олігарха будуть заноситись у створений Реєстр олігархів , який буде опікуватись РНБО.

До особи визнаної олігархом буде застосовуватись ряд обмежень. Зокрема, буде заборонено здійснювати внески на підтримку політичних партій та брати участь у великій приватизації.

Також особи з цього Реєстру повинні будуть подавати декларацію про доходи.
У законі запроваджується поняття "декларації про контакти". Їх хочуть зобов’язати подавати усіх держслужбовців, якщо вони контактували з олігархом чи його представником

  Контакти

м. Черкаси, 18000, вул. Небесної Сотні, 31, оф. 18

+380 93 482 23 55
+380 96 289 54 85
vovkpartners@gmail.com

Vovk&Partners
Дизайн та розробка - Vladyslav Kurilov

Наша компанія налічує професійних адвокатів та команду досвідчених юристів, які мають суттєвий досвід у відстоюванні прав та інтересів громадян, а також підприємств, установ, організацій.