Право - мистецтво! Робимо все і навіть більше ...

Від військової служби звільненні всі без винятку люди з інвалідністю

15 березня 2022 року Верховна Рада України ухвалила Закон України № 7140-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо звільнення від військової служби осіб з інвалідністю та осіб, які доглядають за такими особами з інвалідністю і тяжкохворими дітьми».
Закон вносить зміни до кількох раніше ухвалених законодавчих актів і, зокрема, звільняє від військової служби всіх осіб з інвалідністю, а не лише I-II груп, як було раніше, а також розширює перелік осіб, які звільняються від мобілізації.

Новим Законом України внесено зміни до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» та Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Зокрема, відтепер лише за згодою і тільки за місцем проживання можуть бути призвані на військову службу особи, які мають інвалідність будь-якої групи, а також чоловіки/дружини, на утриманні яких перебувають дружини/чоловіки з інвалідністю І чи ІІ групи, які потребують опіки (піклування).

Також це стосується батьків-інвалідів та дітей-інвалідів і дітей, хворих на тяжкі захворювання, перелік яких подається у Законі.

Звичайно, така можливість для громадянина передбачається у випадках, коли відсутні інші особи, які можуть здійснювати такий догляд.
Крім того, від військової служби та мобілізації звільняються особи, які мають трьох та більше дітей віком до 18 років. Також не можуть бути мобілізовані жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.
Щодо мобілізації, то також у Законі перераховані ще кілька категорій громадян України, які їй не підлягають, натомість продовжують виконувати свої функції та завдання за призначенням. Серед них — народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, а також працівники органів військового управління (органів управління), військових частин (підрозділів), підприємств, установ та організацій Міністерства оборони України, Збройних Сил України та інших військових формувань та силових структур.

  Контакти

м. Черкаси, 18000, вул. Небесної Сотні, 31, оф. 18

+380 93 482 23 55
+380 96 289 54 85
vovkpartners@gmail.com

Vovk&Partners
Дизайн та розробка - Vladyslav Kurilov

Наша компанія налічує професійних адвокатів та команду досвідчених юристів, які мають суттєвий досвід у відстоюванні прав та інтересів громадян, а також підприємств, установ, організацій.