Також ми приймаємо оплату послуг в криптовалюті

Telegarm бот для запису

Право - мистецтво! Робимо все і навіть більше ...

Скасування неправомірного податкового повідомлення - рішення та захист інтересів клієнта

Партнер АО «Вовк та Партнери» Пилипенко Р.Б. успішно захистив інтереси приватного підприємства та домігся скасуванню неправомірного податкового повідомлення – рішення Головного управління ДПС в Черкаській області про визначення приватному підприємству штрафних (фінансових) санкцій в сумі 200 000,00 грн.

Суть справи:

У травні 2020 року Приватним підприємством (Позивачем) були встановлені рівноміри і зареєстровані у ГУ ДПС в Черкаській області. Факт реєстрації витратомірів на кожному резервуарі пального підтверджується матеріалами податкової перевірки, які вказують лише на порушення строків реєстрації. 12 березня 2020 року постановою КМУ N 211 встановлено загальнодержавний карантин, внаслідок чого склалася форс-мажорна ситуація з постачанням рівнемірів та, в свою чергу, їх невчасну реєстрацію. Таким чином, у зв'язку із несвоєчасною реєстрацією витратомірів та рівнемірів на акцизному складі Приватного підприємства, що було зумовлено запровадженим загальнодержавним карантином (перед початком проведення фактичної перевірки), відсутні підстави для застосування до позивача як розпорядника акцизного складу запроваджених з 01 квітня 2020 року штрафних санкцій.

Наша правова позиція, яку підтримав суд першої та апеляційної інстанції

Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду даний адміністративний позов - задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення.

Ухвалюючи таке рішення, суд першої інстанції виходив з того, що карантин, встановлений постановою Кабінетом Міністрів України, став для контрагента позивача та самого позивача форс-мажором, тобто надзвичайною і непідвладною волі сторін договору щодо поставки позивачу магнітострікційних рівномірів Alisonic паливно-мастильних та введення обладнання в експлуатацію позивачем обставиною. Вказана обставина перешкоджала позивачу здійснити обладнання акцизного складу витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками. Крім того, притягнення позивача до відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 200000 грн. при виникненні форс-мажорних обставин не може бути визнане таким, що переслідує законну мету і є спів мірним.

Шостий апеляційний адміністративний суд погодивсь з позицією викладеною у рішенні Черкаського окружного адміністративного суду та залишив його без змін.

Суд зазначив, що відповідач при прийняті спірного податкового повідомлення-рішення діяв без урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, без дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), тобто непропорційно, що призвело до безпідставного податкового навантаження на позивача шляхом застосування штрафу, та, як наслідок, невідповідність такого критеріям правомірності рішення суб`єкта владних повноважень в контексті ч.2 статті 2 КАС України, а тому воно є протиправним та підлягає скасуванню.

Верховний суд  відмовив у відкритті касаційного оскарження у справі, посилаючись на те, що доводи касаційної скарги фактично зводяться до незгоди скаржника із ухваленими рішеннями, переоцінки встановлених судами обставин та досліджених ними доказів, що виходить за межі касаційного перегляду, які визначені статтею 341 КАС України.

Навіть у спорах з державними органами наполегливість і впевненість дають позитивний результат.

Посилання на рішення:

Суд 1-ї інстанції - https://reyestr.court.gov.ua/Review/98735611

Суд апеляційної інстанції: https://reyestr.court.gov.ua/Review/101921907

Верховний суд: https://reyestr.court.gov.ua/Review/103282126

Підписуйтесь на наш Telegram

Наша практика

  Контакти

м. Черкаси, 18000, вул. Небесної Сотні, 31, оф. 18

+380 96 289 54 85
+380 96 135 70 14
vovkpartners@gmail.com

Vovk&Partners
Дизайн та розробка - Vladyslav Kurilov

Наша компанія налічує професійних адвокатів та команду досвідчених юристів, які мають суттєвий досвід у відстоюванні прав та інтересів громадян, а також підприємств, установ, організацій.