+380 93 482 23 55
+380 96 289 54 85

Право - мистецтво! Робимо все і навіть більше ...

Про що мовчать реєстри, або 5 способів перевірки репутації людини

Адвокат Лежух-Вовк Тетяна Іванівна
08.09.2021 року 
Стаття на конкурс
 
Анна і Сергій познайомились в Facebook і відразу стало зрозуміло, що вони просто створені один для одного. Стосунки розвивались дуже швидко і вже через 2 тижні закохані стали жити разом в квартирі Анни.
Ще через тиждень виявилось, що у Сергія великі проблеми і йому терміново потрібно 10 000 $, саме така сума коштів була в наявності у Анни, яка сама запропонувала коханому допомогу. Сергію було незручно брати кошти, але він пообіцяв Анні, що ця сума - це їі інвестиція в їх щасливу сім’ю і що через місяць гроші він поверне та вони зможуть планувати весілля.
Вже через тиждень Сергій почав зникати на кілька днів, не відповідав на дзвінки, його голос звучав вже не так ніжно і навіть, місцями, агресивно та грубо.
Ще через тиждень Сергій відключив телефон і зв’язатись з ним стало неможливо. Анна довго не могла знайти собі місця: розум пропонував лячні картини того, що могло статись з Сергієм, поки одного дня вона не зустріла в торговому центрі радісного Сергія, але вже з іншою дівчиною. Сергій зробив вигляд, що її не знає і просто почав тікати з новою обраницею.
Анна зрозуміла, що щось не так і наступного дня подала заяву до поліції. Саме там вона в подальшому дізналась, що в провадженні поліціі перебуває ще 12 заяв від інших жінок, в яких Сергій брав кошти за аналогічною схемою і що Сергій перебуває у розшуку.
Трагічно і сумно, але…
Як могла би перевірити Анна репутацію Сергія ще на початку знайомства?
Сайт судової влади
суть: на цьому ресурсі будь-хто може дізнатись інформацію про судові справи, що розглядаються стосовно будь-якої людини в Україні, а також ознайомитись з судовими рішеннями, в яких людина має статус позивача, відповідача або третьої особи. Звичайно, у судових рішеннях персональні дані фізичних осіб приховано, проте зрозуміти про кого йде мова - достатньо просто.
Реєстр боржників
суть: на цьому ресурсі ми можемо дізнатись, чи є фізична особа боржником у виконавчому провадженні, дізнатись категорію стягнення (штраф за порушення правил дорожнього руху чи аліменти і т.п.).
Реєстр осіб, що перебувають у розшуку
суть: з інформації, розміщеної на цьому ресурсі ми можемо перевірити, чи не перебуває людина у розшуку, звичайно, якщо ми маємо її справжні дані. Якщо людина все ж перебуває у розшуку, ми дізнаємось у вчиненні якого кримінального правопорушення її підозрюють, а також який орган здійснює розслідування.
Реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
суть: з реєстру ми дізнаємось чи має особа частку в підприємстві або чи зареєстрована вона фізичною особою-підприємцем. Якщо особа має відношення до будь-якої юридичної особи, ми можемо додатково перевірити таку юридичну особу на сайті Судової влади.
Реєстр речових прав на нерухоме майно
суть: з реєстру ми можемо дізнатись, чи зареєстровано на особу будь-яке нерухоме майно, підстави та період його набуття, а також чи накладено арешти на таке майно. Для справедливості варто відзначити, що в реєстрі може не відображатись нерухоме майно, яке було набуте до 2012 року.

  Контакти

м. Черкаси, 18000, вул. Небесної Сотні, 31, оф. 18

+380 93 482 23 55
+380 96 289 54 85
vovkpartners@gmail.com

Vovk&Partners
Дизайн та розробка - Vladyslav Kurilov

Наша компанія налічує професійних адвокатів та команду досвідчених юристів, які мають суттєвий досвід у відстоюванні прав та інтересів громадян, а також підприємств, установ, організацій.