+380 93 482 23 55
+380 98 593 66 09

Право - це мистецтво! Робимо все і навіть більше ...

Оскарження дій Міністерства оборони України щодо не виплати одноразової грошової допомоги

До АО «Вовк та Партнери» звернувся заявник із проханням відновити його правова та інтереси, які були порушені Комісією Міністерства оборони України з розгляду питань, пов’язаних із виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум.

Заявник наголосив, що даний суб’єкт владних повноважень протиправно відмовив йому у призначенні та виплаті вищевказаної допомоги з підстав встановлення інвалідності після спливу трьох місячного терміну після звільнення зі служби. Додатково зазначив, що має право на отримання допомоги незалежно від часу настання інвалідності, оскільки первинні висновки ВЛК про причини інвалідності, які заважали йому своєчасно отримати інвалідність, скасовані.

Відстоюючи інтереси клієнта під час розгляду справи в суді першої інстанції член АО «Вовк та Партнери» - адвокат Пилипенко Р.Б. аргументовано довів свою позицію, що право на отримання одноразової грошової допомоги у випадку отримання інвалідності внаслідок поранення, заподіяного під час виконання обов’язків служби вказаною категорією осіб, не обмежене строком оформлення інвалідності та фактом перебування на службі. Обмеження тримісячним строком для такої допомоги поширюється на випадки отримання відповідною особою інвалідності після звільнення, якщо воно спричинене захворюванням або нещасним випадком, які мали місце в період проходження служби.

В даному ж випадку, зазначеними у справі довідками підтверджено отримання позивачем у період служби саме поранення, заподіяного під час виконання обов’язку військової служби, внаслідок чого він отримав інвалідність.

Задовольняючи позовні вимоги заявника в повному обсязі суд першої інстанції повністю підтримав правову позицію адвоката Пилипенка Р.Б. та зазначив, що мотиви, з яких прийняте відповідачем спірне рішення, не відповідають вимогам законодавства та є протиправними.

В подальшому, адвокатом АО «Вовк та Партнери» - Пилипенком Р.Б. супровід інтересів заявника був також здійснений і в суді апеляційної інстанції, який своїм рішенням відмовив в задоволенні апеляційної скарги Міністерства оборони України. Відмовляючи в задоволенні апеляційної скарги суд погодився з додатковими доводами адвоката заявника викладеними у відзиві на апеляційну скаргу, що комплектність документів, поданих позивачем для призначення спірної допомоги, відповідачем не перевірялася при прийнятті спірного рішення про відмову у призначенні йому одноразової грошової допомоги, а натомість йому було відмовлено з однієї лише підстави – у зв’язку зі спливом строку, у межах якого, за твердженням апелянта, позивач мав право на призначення йому такої допомоги.

Ознайомитись з текстом судового рішення, як суду першої так і апеляційної інстанції можливо за посиланнями:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/82494619

http://reyestr.court.gov.ua/Review/85226748

  Контакти

м. Черкаси, 18000, вул. Небесної Сотні, 31, оф. 18

+380 93 482 23 55
+380 98 593 66 09
vovkpartners@gmail.com

Vovk&Partners
Дизайн та розробка - Vladyslav Kurilov

Наша компанія налічує професійних адвокатів та команду досвідчених юристів, які мають суттєвий досвід у відстоюванні прав та інтересів громадян, а також підприємств, установ, організацій.