+380 93 482 23 55
+380 96 289 54 85

Право - мистецтво! Робимо все і навіть більше ...

Незаконне преміювання?

На даний час актуальним є питання прийняття посадовою особою рішень в умовах реального конфлікту інтересів. Як виконувати свої службові обов’язки не порушуючи норм антикорупційного законодавства?

До адвокатського об’єднання «Вовк та партнери» чимало звертається посадових осіб органів державної влади з питанням щодо правомірності їхніх дій під час здійснення службових обов’язків. Одним із найпоширеніших кейсів являється не повідомлення у встановленому законом порядку про наявність реального конфлікту інтересів та прийняття рішення в умовах реального конфлікту інтересів, щодо преміювання працівників, у тому числі й себе особисто. Найбільше це стосується керівників органів державної влади та місцевого самоврядування, їх структурних підрозділів та одиниць, адже питання щодо преміювання працівників постає перед керівником щомісячно.

Що це означає?! Можливо краще не преміювати керівників, які приймають відповідні рішення про преміювання взагалі? – часто чуємо запитання клієнтів.

Відповідальність за вказані дії може наступати відповідно до ч. 2 ст. 172-7 КУпАП - порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, а саме вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів, тобто за наявності суперечності між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що вплинуло на об'єктивність або неупередженість вчинення таких дій, або прийняття таких рішень.

В контексті даної статті означає, що керівник, приймаючи рішення про преміювання, не вправі прийняття рішень щодо преміювання себе особисто та відносно близьких осіб. І це дійсно так. Як діяти в даному випадку? Чи є законні підстави преміювання?

Так, існують цілком законні, без порушень норм антикорупційного законодавства підстави для преміювання, однак є певні нюанси, в залежності від конкретної ситуації, яких необхідно дотримуватись для уникнення порушень в своїй службовій діяльності. На вказані питання нададуть Вам відповіді спеціалісти нашого адвокатського об’єднання. Адвокати АО «Вовк та партнери» нададуть Вам повний спектр правової допомоги та надійний захист!

  Контакти

м. Черкаси, 18000, вул. Небесної Сотні, 31, оф. 18

+380 93 482 23 55
+380 96 289 54 85
vovkpartners@gmail.com

Vovk&Partners
Дизайн та розробка - Vladyslav Kurilov

Наша компанія налічує професійних адвокатів та команду досвідчених юристів, які мають суттєвий досвід у відстоюванні прав та інтересів громадян, а також підприємств, установ, організацій.