+380 93 482 23 55
+380 98 593 66 09

Право - це мистецтво! Робимо все і навіть більше ...

Несистематичне перевезення пасажирів не є господарською діяльністю

До адвоката Пилипенка Ростислава Борисовича, що є партнером АО «Вовк та партнери» звернувся клієнт з метою доведення своєї невинуватості в інкримінованому йому адміністративному правопорушенні, передбаченому ч. 1 ст. 164 КУпАП.

В ході зʼясування обставин справи, виявилося, що на даного громадянина складено протокол про адміністративне правопорушення від 13.03.2020 року №0023553, суть якого полягає в тому, що останній проводив господарську діяльність з перевезення пасажирів з м. Черкаси до м. Золотоноша автомобілем Volkswagen, без одержання ліцензії, чим порушив вимоги ст. 7 ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності».

Під час розгляду матеріалів справи адвокат Пилипенко Р.Б. вину свого клієнта заперечив та наполягав на необхідності закриття провадження по справі за відсутністю в діях останнього складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, а також події адміністративного проступку з підстав, які зазначені в письмових поясненнях адвоката.

В своїх письмових поясненнях захисник наполягав на тому, що матеріалами справи не доведено факт зайняття даною особою господарською діяльністю, яка має містити ознаки систематичності, а її метою є досягнення економічних і соціальних результатів та отримання прибутку.  Крім того, разове вчинення дії, яка зазначена у протоколі про адміністративне правопорушення, не утворює складу адміністративного правопорушення.

Адвокату Пилипенку Р.Б. вдалося домогтися закриття провадження у справі у зв’язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Ч. 1 ст. 164 КУпАП передбачає відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без одержання ліцензії. Однак в матеріалах справи не викладені дані, та не зазначені відомості щодо того, чи є клієнт адвоката Пилипенка Р.Б. суб’єктом господарювання, не вказано, кому він надавав послуги з перевезення, не зазначено, про тримання ним доходу від проведення такої діяльності.

Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом, що передбачено ст. 7 КУпАП.

В кінцевому результаті, факт вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП не знайшов свого підтвердження під час розгляду адміністративної справи в суді, у зв’язку з чим провадження в даній справі було закрито.

Ознайомитись з рішенням суду можна за посиланням:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/89831820

  Контакти

м. Черкаси, 18000, вул. Небесної Сотні, 31, оф. 18

+380 93 482 23 55
+380 98 593 66 09
vovkpartners@gmail.com

Vovk&Partners
Дизайн та розробка - Vladyslav Kurilov

Наша компанія налічує професійних адвокатів та команду досвідчених юристів, які мають суттєвий досвід у відстоюванні прав та інтересів громадян, а також підприємств, установ, організацій.