+380 93 482 23 55
+380 98 593 66 09

Право - це мистецтво! Робимо все і навіть більше ...

Помилки при захисті честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди

У даному випадку до адвоката АО «Вовк та Партнери» - Пилипенка Р.Б. звернулася жінка, що займала керівну посаду в комунальному підприємстві міської ради з проханням захистити її права та інтереси від необґрунтованих позовних вимог міського голови одного з районних центрів Черкаської області. В позові міський голова просив суд визнати недостовірною та такою, що порочить честь, гідність та ділову репутацію інформацію, начебто поширену нашим клєнтом в жовтні 2015 року у відеоролику на публічній сторінці інформаційного видання, який знаходився на вебсайті соціальної мережі «Вконтакте» та стягнути з жінки 100 000 гривень моральної шкоди та судових витрат.

            Так, звертаючись до суду міський голова одного з районних центрів Черкаської області обґрунтував свої позивні вимоги про стягнення моральної шкоди з мотивів, що у 2015 році він був зареєстрований кандидатом на посаду міського голови на чергових виборах. У цей час відповідачка, на його думку, поширювала недостовірну інформацію напередодні чергових місцевих виборів необмеженому колу осіб, що призвело до дискредитації позивача, нанесло шкоду його честі шляхом умисного заниження соціальної оцінки в очах оточуючих, принизило його гідність та завдало шкоди діловій репутації, внаслідок намагань переконати жителів міста і потенційних виборців у його ницості, безпринципності, неналежному відношенні до людей похилого віку та жінок, використанні у роботі з ними погроз фізичною розправою, що свідчило б про відсутність у нього ділових і професійних якостей, необхідних для зайняття відповідних посад, а також використанні службового становища лише з метою свого незаконного збагачення та своїх підлеглих. Позивач вважав, що внаслідок дій відповідачки була поширена неправдива, недостовірна, негативна інформація за допомогою використання мережі Інтернет. Вказана інформація стосувалася особисто позивача, містила відомості про події та явища, яких не існувало взагалі і які не відповідають дійсності. Дискредитація відповідачем позивача в очах громади, порушення нормальних життєвих зв’язків, підрив авторитету перед колегами та підлеглими, зниження рівня довіри виборців та передвиборчого рейтингу, викликало тяжкі душевні страждання і переживання, що заподіяло йому моральної шкоди.

            Представляючи інтереси відповідачки в суді адвокат АО «Вовк та Партнери» Пилипенко Р.Б. довів необґрунтованість вимог позивача, зокрема, що ніяких дій, спрямованих на приниження честі, гідності та ділової репутації позивача відповідачка не вчиняла. Будь-якої інформації в мережі Інтернет стосовно позивача особисто не поширювала, а відео, що слугувало підставою для подання вказаного позову, було розміщено іншою особою. При цьому, у відеозаписі викладені факти, які вона надавала інтерв’юеру зі штабу іншого кандидата на посаду міського голови під час підготовки до виборів, висловлюючи виключно свою особисту думку та спираючись на інформацію, отриману під час роботи в центрі соціальної допомоги міськвиконкому. Тобто, партнер АО «Вовк та Партнери» спростував факт поширення відповідачкою недостовірної інформації, внаслідок якої порушено особисті немайнові права позивача міського голови, а також протиправність діяння та вину відповідачки в заподіянні моральної шкоди останньому.

            Позивачем було пред’явлено вимоги виключно до відповідачки, хоча інформація, яку позивач просив визнати недостовірною, розміщена іншою особою на вебсайті «YouTube», а також як зазначив позивач на публічній сторінці інформаційного видання, яка знаходиться на вебсайті соціальної мережі «Вконтакте». При цьому позивачем у позовній заяві не було встановлено та не зазначено автора відповідного інформаційного матеріалу та власника вебсайту, на якому розміщено зазначений інформаційний матеріал.

            Будь-яких належних та допустимих доказів поширення відеоролику саме відповідачкою стороною позивача не було надано.

            Рішенням Чорнобаївського районного суду Черкаської області, який розглядав зазначений спір, внаслідок професійних дій адвоката АО «Вовк та Партнери» було повністю відмовлено у задоволенні позовних вимог заявника з підстав того, що не було доведено належними та допустимими доказами поширення відеоролику саме відповідачкою, не встановлено осіб, які його поширили, а також не доведено факт розповсюдження недостовірної інформації та спричинення моральної шкоди, оскільки спірні висловлювання відповідачки не можуть бути витлумачені, як такі, що містять фактичні дані.

          Рішення суду набрало законної сили.

Ознайомитись з текстом судового рішення можливо за посиланням:

https://reyestr.court.gov.ua/Review/90547042

  Контакти

м. Черкаси, 18000, вул. Небесної Сотні, 31, оф. 18

+380 93 482 23 55
+380 98 593 66 09
vovkpartners@gmail.com

Vovk&Partners
Дизайн та розробка - Vladyslav Kurilov

Наша компанія налічує професійних адвокатів та команду досвідчених юристів, які мають суттєвий досвід у відстоюванні прав та інтересів громадян, а також підприємств, установ, організацій.