Право - мистецтво! Робимо все і навіть більше ...

Функціонування судової влади в період відсутності повноважень Вищої ради правосуддя

15.03.2022 року Верховна Рада ухвалила проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо забезпечення сталого функціонування судової влади в період відсутності повноважного складу Вищої ради правосуддя».

Законом встановлюються повноваження Ради суддів України в період відсутності повноважного складу Вищої ради правосуддя. Серед яких можливість призначення на посаду без проведення конкурсу і звільняє з посади Голову Державної судової адміністрації України, його заступників; приймання рішення про відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації та дострокове закінчення відрядження судді.

Установлено, що в період дії правового режиму надзвичайного чи воєнного стану, введеного більш ніж у двох третинах областей України, та за умови відсутності повноважного складу Вищої ради правосуддя, повноваження здійснює Голова Верховного Суду або особа, яка виконує повноваження Голови Верховного Суду.
Секретаріат Вищої ради правосуддя здійснює організаційне, інформаційно-довідкове та інше забезпечення діяльності Голови Верховного Суду або особи, яка виконує повноваження Голови Верховного Суду, в частині виконання зазначених повноважень Вищої ради правосуддя. Голова Верховного Суду або особа, яка виконує повноваження Голови Верховного Суду, здійснює відповідні повноваження до моменту скасування
або припинення дії правового режиму надзвичайного чи воєнного стану, введеного більш ніж у двох третинах областей України.

  Контакти

м. Черкаси, 18000, вул. Небесної Сотні, 31, оф. 18

+380 93 482 23 55
+380 96 289 54 85
vovkpartners@gmail.com

Vovk&Partners
Дизайн та розробка - Vladyslav Kurilov

Наша компанія налічує професійних адвокатів та команду досвідчених юристів, які мають суттєвий досвід у відстоюванні прав та інтересів громадян, а також підприємств, установ, організацій.