+380 93 482 23 55
+380 98 593 66 09

Право - це мистецтво! Робимо все і навіть більше ...

Береш кредит – винен душу!!

Основою фінансової стабільності в будь-якій країні світу безумовно є її банківська сфера. В Україні банківська сфера викликає багато нарікань як у пересічних громадян, так і у спеціалістів в цій галузі. Стабільною вітчизняною практикою в останні роки являється визнання банків неплатоспроможними, що тягне за собою відкриття процедури банкрутства з відповідними наслідками. Держава в особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб частково забезпечує права та інтереси вкладників щодо повернення їм депозитних коштів, в той час як питання захисту прав боржників банків від свавілля останніх залишається поза її увагою. І тоді єдиною надією убезпечити себе від неправомірних вимог кредиторів стають юристи.

До адвокатського об’єднання “Вовк та партнери” досить часто звертаються громадяни, які постраждали від неправомірної діяльності банків або колекторських фірм, направлену на стягнення коштів. При цьому вимоги про повернення коштів висуваються як до належних боржників, так і до людей, які взагалі до отриманих позик не мають жодного відношення. Юристам та адвокатам м. Черкаси не раз доводилося чути, що представники банків та колекторських фірм не гребують брудними засобами і методами під час діяльності з “вибивання” грошей. До цих засобів відносяться і залякування людей нормами законодавства, в тому числі і кримінального, що не стосуються випадків які виникли з боржником; і здійснення візитів за місцем роботи, навчання боржника чи його сусудів, родичів, знайомих; і здійснення “нічних дзвінків” боржнику чи його сусідам, SMS-повідомлення різного змісту тощо.

Цей список неправомірних, а іноді навіть відверто кримінальних дій є далеко не вичерпний. Вказані дії “отруюють” життя людей, так як з приводу них в сім’ях виникає багато хвилювань, сварок, погіршення відносин з оточуючими. Як переконані юристи адвокатського об’єднання “Вовк та партнери” це і є основною метою колекторів, так як зазвичай після цього люди “розраховуються” з ними згідно виставлених завищених рахунків. Інколи після сплати таких рахунків, гроші “не знаходять” належного адресата. Тобто людей просто обманюють, змушуючи здійснити переказ грошей на інший рахунок. Працівники АО “Вовк та партнери” радять людям, які потрапили до подібних ситуацій, вести діалог з вимагачами суто в письмовому вигляді. А краще за все, звертатися за консультаціями до юристів. Адже тільки спеціаліст в галузі права, вивчивши всі наявні з приводу боргу документи та з’ясувавши необхідну інформацію може дати вірну оцінку ситуації, надати юридичну консультацію, скласти необхідні документи, направлені на припинення неправомірних дій колекторів та надати практичні рекомендації щодо подальших дій боржника.Як відзначають Черкаські юристи, однією з останніх тенденцій в сфері стягнення заборгованостей за банківськими кредитами є звернення до судів з позовними заявами, що містять вимоги до боржників повернути кошти в необґрунтовано більшому розмірі, аніж це передбачено кредитним договором, чи з вимогами, строк позовної давності яких давно минув. В разі ігнорування відповідачами викликів до суду, де розглядаються справи про стягнення заборгованостей, суд може прийняти рішення не на їх користь. Для прикладу, згідно законодавства України - застосування строків позовної давності вимагає від учасників процесу вчиняти певні процесуальні дії. Також можливі варіанти, коли в зв’язку з відсутністю у суддів практичних навичок та вмінь здійснювати правильні математичні розрахунки, або небажанням це робити в силу певних причин, подекуди трапляються випадки прийняття судами рішень про задоволення неправомірних вимог банків в частині розмірів заборгованостей за кредитами, що підлягають стягненню з боржників.


Великий досвід участі працівників АО “Вовк та партнери” у справах про стягнення кредитних заборгованостей дозволяє зробити висновок про обов’язкову необхідність участі в таких справах відповідачів (боржників), або їх адвокатів, та про важливість вчасного подання обґрунтованих законами та обставинами справи заперечень на неправомірні позовні вимоги банків. Бо тільки це є гарантією не стати їхньою черговою жертвою. Неприпустимо відпускати беззаконня колекторів на самоплив!!


Тому адвокатське об’єднання “Вовк та партнери” радить громадянам не зволікати зі зверненнями до адвокатів, юристів, або юридичних компаній для отримання кваліфікованого юридичного захисту.


Старший юрист адвокатського
об’єднання “Вовк та партнери”
Олександр Турський

  Контакти

м. Черкаси, 18000, вул. Небесної Сотні, 31, оф. 18

+380 93 482 23 55
+380 98 593 66 09
vovkpartners@gmail.com

Vovk&Partners
Дизайн та розробка - Vladyslav Kurilov

Наша компанія налічує професійних адвокатів та команду досвідчених юристів, які мають суттєвий досвід у відстоюванні прав та інтересів громадян, а також підприємств, установ, організацій.