+380 93 482 23 55
+380 98 593 66 09

Право - це мистецтво! Робимо все і навіть більше ...

Атестація Національної поліції – шлях до незаконного звільнення

Черкаськими юристами компанії «Вовк та Партнери» в черговий раз доведено в суді непрофесійність проведення атестації поліцейських через «деряве сито» системи відбору.
Київський апеляційний адміністративний суд цілком погодився із аргументами юристів компанії «Вовк та Партнери», що призвело до повного, а головне якісного захисту порушених законних прав та інтересів нашого клієнта.
По-перше, поліцейського без погодження з останніми було зареєстровано у «міфічній системі» єдина централізована відомча телекомунікаційна мережа.
По-друге, Закон України «Про Національну поліцію» передбачає процедуру/підстави атестації поліцейських, але немає ні одного Закону України який зобов’язував всіх поліцейських без виключень атестувати через «деряве сито» системи відбору.
По-третє, поліцейські не писали заяви з метою підвищення на вищу посаду, не було службових перевірок відносно поліцейського, що підтверджувало б факт службової невідповідності займаній посаді, а тому підстав атестації немає.
Тобто, Закон не передбачає проведення атестування без настання обставин, визначених частиною 2 статті 57Закону України «Про національну поліцію».
З таким правовим висновком погодився Київський апеляційний адміністративний суд в ухвалі від 20.12.2016 року у справі № 823/1627/16.
В більшості випадків поліцейські не підпадають під атестацію, адже після переходу з Міністерства внутрішніх справ до Національної поліції були прийняті на службу, адже відповідали вимогам Закону України «Про Національну поліцію», а тому аргументи представників Національної поліції, що поліцейські були зараховані до тимчасового штату і не відповідають вимогам Закону України «Про Національну поліцію» розсипалися в суді як «картковий будинок».
Отже, проведення атестації можливе лише у разі наявності виключно тих підстав, які визначені в частині 2 статті 57 Закону України «Про Національну поліцію» і не може бути виправдано чи призначено на підставі «світлої і благородної» мети.
Поряд із Законом України «Про Національну поліцію» діють положення Закону України «Про професійний розвиток працівників», які в свою чергу здійснюють правові, організаційні засади функціонування системи професійного розвитку працівників.
Відповідно до частини 1 статті 12 Закону України «Про професійний розвиток працівників» атестації не підлягають працівники, які працюють на відповідній посаді менше одного року.
Суд погодився з даними аргументами юристів компанії «Вовк та Партнери» і використав його в основі свого рішення зазначивши, адже дане положення стаж особливо актуальним, оскільки саме на першу половину 2016 року припадає найбільша кількість проведення атестації поліцейських, в порушення річного строку, визначеного частиною 1 статті 12 Закону України «Про професійний розвиток працівників».
Робота, яка проводиться черкаськими юристами компанії «Вовк та Партнери» в інтересах клієнтів призводить не лише до захисту порушених законних прав та інтересів наших клієнтів, а до встановлення справедливості, якої так мало в нашій країні, хай маленької, але все-таки справедливості!

  Контакти

м. Черкаси, 18000, вул. Небесної Сотні, 31, оф. 18

+380 93 482 23 55
+380 98 593 66 09
vovkpartners@gmail.com

Vovk&Partners
Дизайн та розробка - Vladyslav Kurilov

Наша компанія налічує професійних адвокатів та команду досвідчених юристів, які мають суттєвий досвід у відстоюванні прав та інтересів громадян, а також підприємств, установ, організацій.