Також ми приймаємо оплату послуг в криптовалюті

Право - мистецтво! Робимо все і навіть більше ...

Алгоритм дій для членів сімей чи родичів військовослужбовців Збройних Сил України

Нижче ми наводимо 7 ситуацій, з якими можуть стикнутись родичі полонених чи зниклих безвісти. На кожну — подається детальний алгоритм дій.

Звернення членів сім’ї (родини) до військової частини та до територіального центру комплектування та соціальної підтримки

Родичі військовослужбовця звертаються до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП. — Ред.) за місцем проживання та (або) за місцем призову військовослужбовця на військову службу із запитом щодо отримання інформації стосовно місцезнаходження зниклого безвісти військовослужбовця.

На підставі звернення родичів ТЦК та СП надсилає письмовий запит на адресу Командування військової частини, де служив військовослужбовець на момент зникнення, щодо визначення його статусу за результатами проведеного службового розслідування у військовій частині:

— військовополонений

— зниклий безвісти

— самовільне залишення військової частини

— загиблий (померлий).

Звернення членів сім’ї (родини) до Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення незаконно позбавлених волі осіб внаслідок збройної агресії РФ (при Службі безпеки України)

Родичі військовослужбовця звертаються до Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення незаконно позбавлених волі осіб внаслідок збройної агресії РФ, який утворений при Службі безпеки України з метою координації звільнення осіб, які потрапили в полон.

Телефони: +38 067 650 83 32, +38 098 087 36 01

e-mail: united.centre.ssu@gmail.com

Звернення членів сім’ї (родини) до Національного інформаційного бюро

Родичі військовослужбовця звертаються за встановленою формою до державного підприємства «Український національний центр розбудови миру», яке належить до сфери управління Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій та виконує функції Національного інформаційного бюро (НІБ). НІБ здійснює свою діяльність з метою збору та узагальнення даних про українських військовополонених, загиблих та зниклих безвісти.

Канали комунікації з НІБ:

— цілодобова гаряча лінія: 1648, +38 044 287 81 65

— e-mail: nib.uncp.info@gmail.com

— сайт НІБ: nib.gov.ua

— інші форми звернення, вказані на сайті НІБ.

Звернення членів сім’ї (родини) до Національної поліції України за місцем проживання

Про зникнення безвісти, викрадення або потрапляння в полон військовослужбовця, члени його сім’ї (родини) звертаються до територіального органу досудового розслідування Національної поліції України із відповідною заявою (повідомленням) наступними способами:

— направлення інформації поштою;

— на телефон 102 (цілодобово);

— на телефон гарячої лінії 0800 212151 (цілодобово);

— безпосередньо звернувшись до територіального підрозділу Національної поліції України.

У заяві про розшук особи, зниклої безвісти, зазначається максимально відома інформація про обставини зникнення, викрадення або потрапляння в полон та відомості про військовослужбовця:

— дата та місце зникнення;

— анкетні дані військовослужбовця, зокрема, число, місяць та рік його народження;

— особисті (індивідуальні) прикмети військовослужбовця (татуювання, шрами, родимі плями, інші особливості тощо);

— номерні речі (мобільний телефон, паспорт, документи, що посвідчують особу з фото тощо), що були при ньому під час зникнення;

— дані інших осіб, яким також може бути відомо про факти зникнення (викрадення, захоплення у полон) військовослужбовця.

За кожним фактом зникнення, викрадення або потрапляння в полон органом досудового розслідування відкривається та реєструється у ЄРДР кримінальне провадження.

Особа, яка подала заяву (повідомлення) про розшук особи, зниклої безвісти, пише заяву про залучення її до кримінального провадження як потерпілої особи.

Відібрання біологічних зразків (букального епітелію або крові) у членів сімей (родичів)

Разом із наданням заяви (повідомлення) про розшук особи, зниклої безвісти, здійснюється (за добровільною згодою) відбір у рідних військовослужбовця біологічних зразків для молекулярно-генетичної експертизи в рамках кримінального провадження.

На території України біологічні зразки відбираються у біологічних батьків чи біологічних дітей зниклого безвісти військовослужбовця. При цьому необхідно мати при собі паспорт (для дитини — свідоцтво про народження).

Відібрання біологічних зразків та проведення молекулярно-генетичної експертизи здійснюється лише за постановою слідчого органу досудового розслідування. Експертиза проводиться за рахунок держави.

Проведення молекулярно-генетичної експертизи та автоматична перевірка за базою даних генетичних ознак людини в ДНДЕКЦ МВС України

Надалі Державним науково-дослідним експертно-криміналістичним центром (ДНДЕКЦ) МВС України (його підпорядкованими підрозділами) ДНК-профіль родича вноситься встановленим порядком до бази даних Центрального обліку генетичних ознак людини (ЦОГОЛ) з метою подальшої перевірки на предмет генетичної спорідненості з ДНК-профілями тимчасово невстановлених осіб.

У разі встановлення збігів або не збігів (генетичної спорідненості ДНК-профілів або її відсутність), інформуються представники органів досудового розслідування, які виносили постанови про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи.

Збіг ДНК профілів членів сім’ї та невпізнаного тіла (останків) зниклого безвісти (загиблого) військовослужбовця

У разі ідентифікації (встановлення генетичної спорідненості ДНК-профілів) за результатами проведеної судової молекулярно-генетичної експертизи представником слідчого підрозділу органу досудового розслідування (слідчим по кримінальному провадженню) виноситься постанова про встановлення особи трупу та повідомляє потерпілу особу по кримінальному провадженню (рідних військовослужбовця) про ідентифікацію особи військовослужбовця встановленим порядком.

Підписуйтесь на наш Telegram

  Контакти

м. Черкаси, 18000, вул. Небесної Сотні, 31, оф. 18

+380 96 289 54 85
+380 96 135 70 14
vovkpartners@gmail.com

Vovk&Partners
Дизайн та розробка - Vladyslav Kurilov

Наша компанія налічує професійних адвокатів та команду досвідчених юристів, які мають суттєвий досвід у відстоюванні прав та інтересів громадян, а також підприємств, установ, організацій.