Податкове рішення-повідомлення вкотре визнано протиправним

Партнером ЮК «Вовк і партнери» Ростиславом Пилипенком у Черкаському окружному адміністративному суді успішно представлено інтереси ПП «Агроантех», яке звернулося з позовною заявою до Золотоніської ОДПІ Головного управління ДФС у Черкаській області з вимогою скасувати податкове повідомлення-рішення про визначення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 26 215, 46 грн.

Податкове повідомлення-рішення було прийняте за результатами проведення фактичної перевірки посадовими особами Золотоніської ОДПІ ПП «Агроантех» з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обліку готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що складено акт за висновками якого встановлено несвоєчасне оприбуткування позивачем готівкових коштів в повній сумі їх фактичного надходження у книзі ОРО на суму 5 243,09 грн.

Зазначене повідомлення-рішення в адміністративному порядку було оскаржене підприємством до Головного управління ДФС у Черкаській області та до Державної фіскальної служби України. Рішеннями зазначених суб’єктів владних повноважень скарги залишені без задоволення, що і спонукало ПП «Агроантех» звернутись з відповідним позовом до суду.

Під час судового розгляду справи, позивачем та його представником – адвокатом ЮК «Вовк і партнери» Ростиславом Пилипенком було доведено, що порушень на які вказували представники фіскальної служби насправді не було, а мало місце лише неякісне, з об’єктивних причин, виконання працівником підприємства своїх обов’язків по своєчасному заповненню книги ОРО.

Зокрема, з’ясовано, що по закінченню робочого дня (того в який нібито були допущені порушення) оператор ПП «Агроантех» роздрукував денний Z-звіт РРО на суму 5 243,09 грн., який підклеїв до Розділу І «Фіскальні звітні чеки» книги ОРО. Відомості про фіскальний звітний чек були передані також на Еквайер податкового серверу ГУ ДФС у Черкаській області.

У подальшому, в зв’язку з раптовим відімкненням світла (що підтверджено відповідним актом), у оператора не було змоги записати кульковою ручкою в Розділі ІІ «Облік руху готівки» відомості про вказаний фіскальний звітний чек, а лише зроблено відповідні позначки олівцем з метою подальшого внесення даних.

Тобто, виходячи з вказаного та аналізу п. 2.6 Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, а також п. 5 глави 4 розділу II Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, суд вірно прийшов до висновку, що відсутність запису про рух коштів у книзі ОРО при наявності у ній відповідних розрахункових документів та відображення надходжень цієї готівки у касовій книзі підприємства не свідчить про факт ненадходження грошових коштів до каси, її неоприбуткування, а означає лише формальні порушення порядку ведення книги ОРО.

Відповідач же в свою чергу не зумів довести, що під час вчинення дій з приводу яких подано позов, він діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України, а тому вимоги приватного підприємства «Агроантех» визнано обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Як наслідок, 08 липня 2016 року Черкаським окружним адміністративним судом прийнято рішення на користь ПП «Агроантех» і це вже не перше подібне рішення прийняте за участі юристів ЮК «Вовк і партнери».

Податкове рішення-повідомлення вкотре визнано протиправнимПодаткове рішення-повідомлення вкотре визнано протиправнимПодаткове рішення-повідомлення вкотре визнано протиправнимПодаткове рішення-повідомлення вкотре визнано протиправнимПодаткове рішення-повідомлення вкотре визнано протиправнимПодаткове рішення-повідомлення вкотре визнано протиправнимПодаткове рішення-повідомлення вкотре визнано протиправнимПодаткове рішення-повідомлення вкотре визнано протиправнимскачать dle 10.5фильмы бесплатно