Скасовано незаконне рішення приватного нотаріуса

Адвокати ЮК «Вовк і партнери» Андрій Вовк та Ростислав Пилипенко здійснювали представництво інтересів мешканки м. Золотоноша в адміністративній справі проти приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу з вимогою скасувати рішення про державну реєстрацію права власності на квартиру.

Суть справи зводилася до того, що з метою забезпечення належного виконання договору валютного кредитування, укладеного з комерційним банком у вересні 2006 року, паралельно був укладений іпотечний договір, в силу якого позивачка передала в іпотеку іпотекодержателю належне їй на праві власності нерухоме майно, а саме квартиру в м. Золотоноша.

Станом на кінець 2008 року, у зв’язку з наявністю заборгованості по кредиту, на підставі виконавчого напису нотаріуса, ВДВС Золотоніського МУЮ відкрито виконавче провадження та накладено арешт на нерухоме майно, що належить клієнтці ЮК «Вовк і партнери».

Влітку 2013 року державним виконавцем повернуто виконавчі документи комерційному банку, як стягувачу, оскільки останній відмовився від майна боржника.

Вказане було зумовлено тим фактом, що попередньо комерційний банк згідно договору відступило Факторинговій компанії право вимоги заборгованості за кредитним договором.

У свою чергу Факторингова компанія звернулася до приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу, яка, за їхньою заявою, провела державну реєстрацію права власності на квартиру за вказаною компанією.

Проте, вказані дії нотаріуса грубо суперечили вимогам цілого ряду законодавчих актів, серед яких було порушено вимоги частини 9 статті 15 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (в редакції Закону станом на час прийняття оспорюваного рішення) та пункту 2 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2013 № 868, згідно яких нотаріус проводить державну реєстрацію права власності на нерухоме майно або на об'єкт незавершеного будівництва виключно у випадку вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном.

Таким чином, законодавством не передбачено можливості проведення державної реєстрації речових прав на об’єкт нерухомого майна нотаріусом без вчинення ним нотаріальної дії, пов’язаної із переходом таких прав на об’єкт нерухомості.

На думку позивачки, яку повністю підтримав суд, дії нотаріуса щодо прийняття рішення про державну реєстрацію права власності, яке виникає на підставі договору іпотеки, що містять застереження про задоволення вимог іпотекодержателя були протиправними у зв’язку з відсутністю у нотаріуса повноважень щодо прийняття рішення про державну реєстрацію права власності без вчинення нотаріальної дії з майном.

За вказаних обставин, Черкаським окружним адміністративним судом 23.05.2016 винесено рішення на користь клієнта компанії ЮК «Вовк і партнери», яким постановлено скасувати рішення приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу про державну реєстрацію за Факторинговою компанією права власності на квартиру та зобов’язано вказані відомості виключити із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а також поновити дані про попереднього власника квартири.

Скасовано незаконне рішення приватного нотаріусаСкасовано незаконне рішення приватного нотаріусаСкасовано незаконне рішення приватного нотаріусаСкасовано незаконне рішення приватного нотаріусаСкасовано незаконне рішення приватного нотаріуса

Скасовано незаконне рішення приватного нотаріусаСкасовано незаконне рішення приватного нотаріусаСкасовано незаконне рішення приватного нотаріусаСкасовано незаконне рішення приватного нотаріусаСкасовано незаконне рішення приватного нотаріусаскачать dle 10.5фильмы бесплатно