Захистили право на майно у кримінальному провадженні

Слідчим СВ Золотоніського ВП ГУ НП в Черкаській області на підставі ухвали слідчого судді Золотоніського міськрайсуду від 03.06.2016 проведено обшук за місцем проживання жителя м. Золотоноша, з метою виявлення майна, яке могло бути речовим доказом у кримінальному провадженні.

З самого початку представники Нацполіції порушили чинне законодавство, оскільки проігнорували законне право громадянина на юридичну допомогу та провели слідчу дію, попри бажання особи, за відсутності його адвоката.

За результатами проведеного обшуку з будинку клієнта ЮК «Вовк і партнери» вилучено ряд його особистих речей, які не були вказані в ухвалі слідчого судді, по тій причині, що особа, в якої проводився обшук не змогла надати підтверджуючі документи, щоб свідчили б про право власності на них.

При цьому, в порушення ч. 9 ст. 236 КПК України, слідчим не було вручено другий примірник протоколу обшуку особі, у якої проведено обшук, у зв’язку з чим довелося писати заяву на ім’я керівника Золотоніської місцевої прокуратури з метою його отримання.

У подальшому слідчий, за погодженням прокурора, звернувся з клопотанням про арешт майна, що було вилучене 06.06.2016, попри те, що серед нього не було майна зазначеного в ухвалі суду про проведення обшуку.

Розуміючи необґрунтованість вказаного клопотання та відсутність законних підстав для накладення арешту на майно, слідчим суддею підтримано позицію адвоката ЮК «Вовк і партнери» Андрія Вовка та в задоволенні клопотання слідчого Золотоніського ВП ГУ НП в Черкаській області, погодженого з прокурором Золотоніської місцевої прокуратури, про арешт майна відмовлено.

Враховуючи, що підстав утримувати вилучене майно в органу досудового розслідування вже не було, клієнт нашої компанії 10.06.2016 звернувся до слідчого з вимогою повернути його особисті речі, проте отримав відмову, що повністю суперечило п. 2 ч. 1 ст. 169 КПК України, згідно якого тимчасове вилучення майна припиняється за ухвалою слідчого судді чи суду, у разі відмови у задоволенні клопотання про арешт цього майна.

Натомість слідчий звертається до суду з клопотанням, погодженим з прокурором, про отримання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів, зокрема тих, що були вилучені під час обшуку 06.06.2016, проте ним не було доведено суду, що вказане майно має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та не було надано жодних доказів, які б свідчили про належність конкретних вилучених речей потерпілим особам в інших кримінальних провадженнях.

За таких обставин, ухвалою Золотоніського міськрайсуду від 24.06.2016 в задоволенні клопотання слідчого Золотоніського ВП ГУ НП в Черкаській області, погодженого з прокурором Золотоніської місцевої прокуратури, про отримання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів – відмовлено.

Таким чином, попри відверте порушення органом досудового розслідування основ кримінального процесуального законодавства, представники ЮК «Вовк і партнери» змогли вірно зорієнтувати суд та відстояти право клієнта на належне йому майно.

Ознайомтеся з рішенням нижче :скачать dle 10.5фильмы бесплатно