Скасовано постанову суду про корупційне правопорушення

У квітні поточного року до ЮК «Вовк і партнери» звернулася клієнтка – начальник одного з районних архівних відділів Черкаської області, щодо якої начальником відділу Золотоніської місцевої прокуратури складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Постановою суду від 19.04.2016 останню було визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) гривень.

Будучи повністю незгідною з рішенням суду, просила оскаржити постанову суду з метою її скасування з підстав незаконності та необґрунтованості з наступним закриттям провадження у справі за відсутністю в її діях складу правопорушення.

Ознайомившись з постановою суду та матеріалами справи, було встановлено, що клієнтка нашої компанії обвинувачувалася в тому, що вона, перебуваючи на посаді начальника районного архівного відділу, являючись суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, всупереч вимогам п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», маючи приватний інтерес, у жовтні 2015 року в ході підготовки та проведення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних голів, перед проведенням процедури, пов’язаної з упорядкуванням документів сільських та селищних виборчих комісій, діючи умисно, всупереч інтересам служби, вчинила дії, які виразилися у наданні головам виборчих комісій завчасно заготовлених договорів про надання послуг із упорядкування документів, кошторисів, рахунків та актів виконаних робіт, підписаних та затверджених печаткою фізичної особи – підприємця, яка являлася її рідною сестрою, попри те, що відповідно до Положення про архівний відділ та посадової інструкції начальника архівного відділу могла та повинна була надавати на договірних засадах платні послуги з упорядкування документів.

При підготовці апеляційної скарги на вищевказану постанову суду від 19.04.2016 та під час судового розгляду скарги в апеляційному суді Черкаської області, адвокатом ЮК «Вовк і партнери» Андрієм Вовком увагу суду було звернуто на ряд грубих порушень допущених при розгляді справи в суді першої інстанції, а саме:

• розгляд справи відбувався незаконним складом суду, оскільки не застосовувався автоматизований розподіл справи правомочному судді;
• у порушення вимог Конституції України не дотримано обов’язку повного фіксування судового процесу технічними засобами;
• у суді не були опитані свідки, а суддя при постановлені рішення, незаконно послався, як на докази вини, на протоколи допиту свідків у іншому кримінальному провадженні.

Попри наявність вищевказаних істотних порушень процесуального закону, які вже являлися підставою для скасування судового рішення, за клопотанням апелянта було відновлено судове слідство, в ході якого було доведено відсутність в діях начальника архівного відділу ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Загалом, суд апеляційної інстанції повністю погодився з доводами сторони захисту, з якими частково навіть погодився і прокурор, що обвинувачення викладене у протоколі про адміністративне правопорушення від 29.03.2016 щодо клієнтки ЮК «Вовк і партнери» є некоректним.

Врешті, апеляційним судом Черкаської області, 07.06.2016 винесено постанову, якою апеляцію задоволено повністю. Постанову від 19.04.2016 скасовано та винесено нову постанову, якою провадження у справі закрито, у зв’язку з відсутністю в діях апелянтки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.

Таким чином, завдяки принциповій позиції як самої особи, притягнутої до адміністративної відповідальності, так і її захисників, скасовано завідомо неправомірне рішення суду та погіршено статистику органів прокуратури, орієнтованих на здобуття «чергового показника».

[/medium]Скасовано постанову суду про корупційне правопорушенняСкасовано постанову суду про корупційне правопорушенняСкасовано постанову суду про корупційне правопорушенняСкасовано постанову суду про корупційне правопорушення[medium=left]скачать dle 10.5фильмы бесплатно