Одностороннє підвищення відсоткової ставки банком – як незаконна дія!

Криза фінансово – кредитної системи в Україні завдає удару не лише по споживачах банківських послуг але і щодо самих установ. Проте, на відміну від споживачів, банки нерідко вдаються до неправомірних дій стосовно своїх клієнтів. Зокрема, поширеними є ситуації коли банк в односторонньому порядку підвищує відсоткову ставку за кредитним договором без згоди боржника, попри те, що це є прямим порушенням умов договору та вимог законодавства. Як наслідок, клієнт не може своєчасно виконати зобов’язання по сплаті кредиту, у зв’язку з підвищенням відсотків, а банк в свою чергу звертається до суду з позовом про стягнення заборгованості.
Вирішення такого роду спору мало місце і в практиці юридичної компанії «Вовк і партнери».
Так, керуючий партнер компанії Андрій Вовк, представляючи інтереси боржника у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних та кримінальних справ, довів необгрунтованість позовних вимог банку щодо стягнення заборгованості за кредитним договором.
Вказаному рішенню передував розгляд справи у суді першої інстанції, яким у задоволенні позовних вимог банку повністю відмовлено. При перегляді даного рішення, суд апеляційної інстанції фактично погодився із розрахунком, наданим банком, при цьому взагалі не дослідив цей розрахунок, не вказав, за який період обчислено відсотки та пеня. Більше того, апеляційним судом при прийняті рішення не враховано ту обставину, що підвищення відсоткової ставки в даному договорі рішенням суду ще в липні 2011 року визнано незаконним.
З урахуванням вказаних обставин, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних та кримінальних справ виніс ухвалу про скасування рішення суду апеляційної інстанції з направленням справи на новий розгляд.
Така судова практика є корисною для споживачів кредитних послуг, оскільки створює реальне підґрунтя для відстоювання своїх прав та має спонукати банки дотримуватись вимог чинного законодавства.

Одностороннє підвищення відсоткової ставки банком – як незаконна дія!Одностороннє підвищення відсоткової ставки банком – як незаконна дія!Одностороннє підвищення відсоткової ставки банком – як незаконна дія!Одностороннє підвищення відсоткової ставки банком – як незаконна дія!Одностороннє підвищення відсоткової ставки банком – як незаконна дія!Одностороннє підвищення відсоткової ставки банком – як незаконна дія!скачать dle 10.5фильмы бесплатно