Проведені прилюдні торги визнано недійсними

Керуючим партнером Юридичної компанії "Вовк і партнери" Андрієм Вовком подано касаційну скаргу до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ на рішення судів першої та апеляційної інстанції щодо визнання недійсними та скасування протоколу проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна, визнання недійсними самих прилюдних торгів та скасування свідоцтва про право власності на нерухоме майно.
Позивач свої вимоги мотивував тим, що було порушено процедуру проведення прилюдних торгів, оскільки боржника не було повідомлено про час, місце та стартову ціну реалізації майна.
З такими доводами погодився суд першої інстанції задовольняючи позовні вимоги частково. Вказану позицію підтримав суд апеляційної інстанції вказавши на те, що відсутність повідомлення боржнику про час, місце та стартову ціну є порушенням чинного на той час Тимчасового положення "Про затвердження Тимчасового положення про порядок проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна".
Спірна ситуація була врегульована лише після розгляду, поданої нашою компанією, касаційної скарги в інтересах покупця арештованого майна Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних та кримінальних справ.
Постановляючи ухвалу, суд касаційної інстанції вірно вказав на те, що сам факт неналежного повідомлення боржника про проведення прилюдних торгів не може бути підставою для визнання таких недійсними. Головна умова, яка повинна була бути встановлена судами, це наявність порушень, що могли вплинути на результат торгів, а тому окрім наявності порушення норм закону при проведенні прилюдних торгів, повинно бути присутнє порушення прав і законних інтересів особи, яка їх оспорює, способом захисту яких є визнання прилюдних торгів недійсними.
З огляду на це суди першої та апеляційної інстанції ніяким чином не обгрунтували свої рішення, спираючись на належні докази, що порушення положення щодо неповідомлення боржника про час, місце та стартову ціну вплинули на результат торгів і цим самим створили підстави для визнання їх недійсними.
Тому суд касаційної інстанції задовольнив касаційну скаргу та передав справу на новий розгляд до суду першої інстанції в якому позивач відмовився від позову зрозумівши безперспективність судового спору.


Проведені прилюдні торги визнано недійснимиПроведені прилюдні торги визнано недійснимиПроведені прилюдні торги визнано недійснимиПроведені прилюдні торги визнано недійснимискачать dle 10.5фильмы бесплатно