Промисловий товар чи заборонені знаряддя лову?

Посадові особи управління охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Черкаській області намагались притягнути до адміністративної відповідальності приватного підприємця з Маріуполя за продаж сітки для лову риби, що заборонено ст. 85-1 КУпАП та п. 3.14 Правил любительського та спортивного рибальства.
Однак, оскаржуючи протокол про адміністративне правопорушення в суді наші представники звернули увагу на той факт, що Додаток 11 до Тимчасових правил рибальства в басейні Азовського моря, затверджених Наказом Державного комітету рибного господарства України від 31.12.1999 № 172, роз'яснює, що сітка - це вічкувальне знаряддя, що складається з одного або кількох сіткових полотнищ, закріплених на підбирачах (канатах). Сітка одностінна складається з одного сіткового полотнища з вічками однакового розміру. Сітка рамова складається з одного сіткового полотнища, крізь вічка якого пропускаються нитки більшої товщини, ніж у цього полотнища й прикріплюються до підбирачів, а в місцях перехрещення скріплюються між собою (відстань між ними - не менше за 0,5 м).
Тому, відповідно до вищезазначеного, майно, вилучене у приватного підприємця, а саме полімерні нитки для промислового використання не можуть являти собою сітку для риболовлі, а тому не являються забороненим знаряддям лову, в розумінні ст. 52-1 Закону України «Про тваринний світ» та ч. 1 ст. 85-1 КУпАП.
Сіткосносний матеріал - це полімерний виріб, який використовується в побуті для маскування об’єктів, закріплення речей (сіно) та у військовій справі.
Отже, з огляду на чітке роз'яснення законодавства, представниками ЮК "Вовк і партнери" доведено в суді відсутність в діях особи складу адміністративного правопорушення, що потягло за собою закриття справи зі звільненням особи від адміністративної відповідальності.
Таке рішення дає можливість приватним підприємцям здійснювати господарську діяльність не побоюючись адміністративного тиску та в певній мірі є прецедентним, адже подібних рішень майже не існує в судовій практиці нашої держави.скачать dle 10.5фильмы бесплатно