Право на доступ до правосуддя успішно захищено в господарському суді

Представництво інтересів фізичної особи-підприємця у справі про право оренди земельної ділянки, безпосередньо здійснював керуючий партнер, адвокат Андрій Вовк. Ключове значення у вирішенні справи зіграв досвід, здобутий під час представництва інтересів клієнтів у судах господарської юрисдикції.
Суду були надані беззаперечні аргументи, які й лягли в основу того, що суд апеляційної інстанції прийняв цілком логічне та правосудне рішення, яким визнав раніше прийняту ухвалу Господарським судом Київської області про відмову у відкритті провадження по справі такою, що винесена з порушенням норм процесуального права.
Зокрема, позов був поданий до Господарського суду Київської області про зобов’язання усунути перешкоди щодо відведення в оренду фізичній особі-підприємцю земельної ділянки для обслуговування торгового приміщення та продовження договору оренди вказаної землі згідно принципу мовчазної згоди. Відповідачем у справі була Вишнева міська рада, яка своїми діями перешкоджала у реалізації прав ФОП на відведення та продовження оренди оспорюваної земельної ділянки. Проте, Господарський суд Київської області, винісши ухвалу про відмову у відкритті провадження у справі, по суті вдався до правової оцінки викладених в ній обставин ще до початку стадії вирішення господарського спору в судовому засіданні та наперед вказав на необґрунтованість та недоведеність позовних вимог ФОП, що є неприпустимим з огляду на вимоги діючого господарського процесуального законодавства та положень ст. 55 Конституції України.
І дійсно, з огляду на норми Господарського процесуального кодексу України, правомірних підстав для повернення позовної заяви та залишення її без розгляду не було, а тому Київський апеляційний господарський суд , задовольняючи апеляційну скаргу, справедливо виніс постанову про направлення позовної заяви з матеріалами справи до Господарського суду Київської області для відкриття провадження по справі.скачать dle 10.5фильмы бесплатно