Запобіжний захід змінено: додому з-під варти!

Придніпровським районним судом м. Черкаси під час попереднього судового розгляду кримінального провадження за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України задоволено клопотання про зміну запобіжного заходу клієнту ЮК "Вовк і партнери" з тримання під вартою на домашній арешт.
Суд погодився з доводами сторони захисту про необґрунтованість обраного під час досудового розслідування запобіжного заходу, поставив під сумнів "адекватність" самої підозри стосовно підсудного, а також вказав на відсутність реальних ризиків, що можуть перешкодити розгляду кримінального провадження.
Таким чином, прийнявши позицію сторони захисту, суд правомірно, в дусі поваги до конституційних гарантій та свобод, усунув допущені органом досудового розслідування та державним обвинувачем порушення кримінального процесуального законодавства, що виразились у повідомленні підозри з невірною кваліфікацією вчиненого та, як наслідок, - обрання найсуворішого запобіжного заходу.
Так, на думку сторони захисту, орган досудового розслідування невірно кваліфікував дії підсудного та замість повідомлення про підозру в скоєнні замаху на крадіжку (ч. 1 ст. 15, ч. 1 ст. 185 КК України – санкція до 3 років позбавлення волі) за погодженням з процесуальним прокурором інкримінував особі вчинення особливо тяжкого злочину – замах на заволодіння транспортним засобом групою осіб із завданням істотної шкоди потерпілому (ч. 1 ст. 15, ч. 3 ст. 289 КК України – санкція від 7 до 13 років позбавлення волі).
В результаті клієнт задоволений справедливим рішенням колегії суддів, адже до цього 2 місяці незаконно відбував в СІЗО.
На жаль останнім часом набула поширення практика умисної кваліфікації дій осіб за більш тяжким злочинами ніж є насправді, що в подальшому дає змогу тиснути на підозрюваних, обирати запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою, а також проводити стосовно підозрюваних негласні слідчі (розшукові) дії.


Запобіжний захід змінено: додому з-під варти!
скачать dle 10.5фильмы бесплатно