+380 93 482 23 55
+380 96 289 54 85

Право - мистецтво! Робимо все і навіть більше ...

Захищено права директора господарського товариства

Адвокатами ЮК «Вовк і партнери» захищено права директора одного з господарських товариств, якому органами прокуратури висунуті звинувачення у вчиненні службових злочинів, передбачених ч. 2 ст. 367 та ч. 2 ст. 382 КК України а саме: неналежне виконання службових обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки та не виконання судових рішень, що набрали законної сили.
Так, органом державного обвинувачення скеровано до суду обвинувальний акт, згідно якого директор товариства обвинувачувався в тому, що він не уклав договори про повну матеріальну відповідальність з підлеглими працівниками, не здійснював контроль за веденням бухгалтерського обліку, що призвело до недостачі товарно-матеріальних цінностей.
За іншою статтею обвинувачення стосувалось невиконання рішень господарського суду, згідно яких стягувалася заборгованість підприємства перед контрагентами.


Вивчивши матеріали справи, стороною захисту було встановлено, що укладення договорів про повну матеріальну відповідальність, згідно умов статуту вказаного товариства та положень ст. 135 КЗпП України є правом, а не обов’язком підприємства. Іншими словами, порушень чинного законодавства з боку директора господарського товариства в цій частині насправді не існувало.
Щодо обвинувачень про невиконання рішень господарського суду, було встановлено, що про їх існування директору підприємства відомо не було та участі в розгляді справ представники підприємства не приймали. Крім того, ще до моменту повідомлення особи про підозру за вказаним складом злочину, до матеріалів справи долучені постанови про закінчення виконавчих проваджень у зв’язку з повним їх виконанням та платіжні документи, які підтверджують виплату боргів.
З огляду на встановлене, судом задоволено клопотання захисника обвинуваченого про повернення обвинувального акту прокурору Черкаської області по причині істотного порушення вимог Кримінального процесуального кодексу України та Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.
Попри те, що на усунення виявлених недоліків судом надано 20-денний термін, органи прокуратури суттєво порушили строк, визначений ухвалою суду та так і не направили повторно до суду обвинувальний акт.

  Контакти

м. Черкаси, 18000, вул. Небесної Сотні, 31, оф. 18

+380 93 482 23 55
+380 96 289 54 85
vovkpartners@gmail.com

Vovk&Partners
Дизайн та розробка - Vladyslav Kurilov

Наша компанія налічує професійних адвокатів та команду досвідчених юристів, які мають суттєвий досвід у відстоюванні прав та інтересів громадян, а також підприємств, установ, організацій.