+380 93 482 23 55
+380 96 289 54 85

Право - мистецтво! Робимо все і навіть більше ...

Позитивна практика у сфері виборчого законодавства

Керуючим партнером юридичної компанії "Vovk&Partners" Андрієм Вовком у судовому засіданні Тальнівського районного суду захищено інтереси клієнта - кандидата на посаду сільського голови одного з сіл Тальнівського району.

Так, на рішення сільської виборчої комісії, яка оголосила переможцем виборів сільського голови клієнта нашої компанії, подано адміністративний позов про визнання рішення сільської виборчої комісії про оголошення переможцем виборів сільського голови протиправним; визнання протиправними дії сільської виборчої комісії щодо оголошення переможцем виборів на посаду сільського голови на виборах до місцевих органів влади 25.10.2015; визнання незаконною бездіяльність виборчої комісії щодо невжиття всіх передбачених законодавством України заходів до виключення кандидата на посаду сільського голови на виборах 25.10.2015; скасування результатів виборів на посаду сільського голови та зобов’язати сільську виборчу комісію ініціювати призначення повторного голосування з виборів сільського голови.

Проте, всупереч адміністративному законодавству позивачем не були дотримані вимоги ст. 172 КАС України, котрими передбачено строк оскарження рішення, дій чи бездіяльності виборчої комісії у п'ять днів з моменту прийняття такого рішення, вчинення дії чи допущення бездіяльності. Також, позивачем не враховано положення п. 5 ч.1 ст. 47 Закону України "Про місцеві вибори" , котрим зазначено, що територіальна виборча комісія скасовує рішення про реєстрацію кандидата у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, зокрема у разі порушення вимог ч.ч. 3, 5 ст. 35 цього Закону. Дана норма є імперативною, а отже скасування реєстрації кандидата у разі порушення порядку висування є обов'язковою.

Але, відповідно до ч. 4 ст. 35 Закону України "Про місцеві вибори" особа, яка висунута кандидатом у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови або старости, не може одночасно бути висунута у будь-яких інших одномандатних, єдиних одномандатних виборчих округах з будь-яких місцевих виборів.
Таким чином, реєстрація нашого клієнта кандидатом на посаду сільського голови та кандидатом у депутати сільської ради в межах єдиного одномандатного округу була цілком правомірною.

Крім того, жодних порушень виборчого законодавства під час голосування на місцевих виборах в межах даного виборчого округа зафіксовано не було. Позивачем не було доведено існування будь-яких порушень, що дозволили б визнати голосування на даному виборчому окрузі недійсним.
Завдяки подачі до суду обґрунтованих заперечень та показань свідків, адвокатом Андрієм Вовком доведено правомірність дій та рішень територіальної виборчої комісії, в результаті чого суд прийняв законне рішення, залишивши позовну заяву без розгляду.

  Контакти

м. Черкаси, 18000, вул. Небесної Сотні, 31, оф. 18

+380 93 482 23 55
+380 96 289 54 85
vovkpartners@gmail.com

Vovk&Partners
Дизайн та розробка - Vladyslav Kurilov

Наша компанія налічує професійних адвокатів та команду досвідчених юристів, які мають суттєвий досвід у відстоюванні прав та інтересів громадян, а також підприємств, установ, організацій.