Практика оскарження звільнення поліцейських за вчинення адміністративного чи кримінального правопорушення.

Останнім часом суттєво збільшилась кількість справ, що стосуються поновлення на посаді працінків поліції, які були притягнуті до дисциплінарної відповідальності у вигляді звільненні. Більшість висновків службових перевірок за результатами яких приймаються негативні для правоохоронців рішення, стосуються вчинення працівниками поліції адміністративних правопорушень передбачених ст. ст. 130, 173, 178 КпАП а також адміністртаивних корупційних правопорушень передбачених ст. 172 КпАП – порушення вимог щодо запобігання та врегулюванння конфлікту інтересів, порушення вимог фінансового контролю та кримінальних правопорушень що кваліфікуються здебільшого, як отримання неправомірної вигоди, перевищення службових повноважень, нанесення тілесних ушкоджень тощо.
Вину особу у вчиненні вищевказаних правопорушень може встановити тільки суд, прийнявши рішення у формі постанови та вироку, що набрали законної сили. Працівники поліції, що проводять службову перевірку не чекають рішень суду та приймають рішення про наявність в діях правоохоронців дисциплінарних проступків, які являються тотожними з діями, за які ці особи в цей час притягуються до адміністративної чи кримінальної відповідальності.
Часто висновки службових перевірок не грунтуються на беззаперечних доказах та не мотивовані належним чином.
Під час розгляду справ про оскарження рішення про звільнення доцільно звертати увагу суду на відсутність в матеріалах службової перевірки постанов про притягнення до адміністративної відповідальності, повідомлення про підозру, обвинувального вироку, з приводу дій, на підставі яких і повинен прийматися наказ про звільнення.
Під час захисту в інтересів в адміністративних справах даної категорії варто використовувати ту обставину, що строк розгляду у суді кримінальної справи (не обмежений), справи про адміністративне правопорушення (3 місяці) в той час, як на розгляд справи в порядку кодексу адміністративного судочинства відведено 2 місяці. Отже у більшості випадків, враховуючи місячний строк на оскарження звільнення, під час розгляду справи про поновлення на роботі, роботодавець не зможе надати суду належні докази вчинення адміністративного чи кримінального правопорушення звільненим працівником.
Ми маємо значну позитивну практику поновлення на роботі, незконно звільнених, працівників поліції, справи даної категорії стали однією з основних наших спеціалізацій. На даний час наше об’єднання здійснює представництво інтересів працівників правоохоронних органів в 5 аналогічних адміністративних справах, в яких ми очікуємо нових позитивних для наших клієнтів результатів, деякі справи наразі знаходяться в Європейському суді з прав людини.
Деякі з останніх судових рішень долучаємо до статті. КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


Практика оскарження звільнення поліцейських за вчинення адміністративного чи кримінального правопорушення.Практика оскарження звільнення поліцейських за вчинення адміністративного чи кримінального правопорушення.Практика оскарження звільнення поліцейських за вчинення адміністративного чи кримінального правопорушення.Практика оскарження звільнення поліцейських за вчинення адміністративного чи кримінального правопорушення.Практика оскарження звільнення поліцейських за вчинення адміністративного чи кримінального правопорушення.

Практика оскарження звільнення поліцейських за вчинення адміністративного чи кримінального правопорушення.Практика оскарження звільнення поліцейських за вчинення адміністративного чи кримінального правопорушення.Практика оскарження звільнення поліцейських за вчинення адміністративного чи кримінального правопорушення.Практика оскарження звільнення поліцейських за вчинення адміністративного чи кримінального правопорушення.скачать dle 10.5фильмы бесплатно