Поновлено на службі начальника відділення поліції в Черкаській області

До Адвокатського об’єднання «Вовк та Партнери», звернувся колишній очільник районного відділення поліції Черкаської області. Проблема з якою звернувся клієнт полягала в тому, що останнього було притягнуто до дисциплінарної відповідальності за порушення норм Дисциплінарного статуту, що призвело до звільнення зі служби в поліції.

Черкаським окружним адміністративним судом було підтримано правову позицію адвокатів черкаського Адвокатського об’єднання «Вовк та Партнери», яка викладена у відповідному адміністративному позові та поновлено нашого клієнта на службі в поліції на посаді начальника відділення поліції в Черкаській області.

Позиція адвокатів, полягала в наступному. Матеріали службового розслідування містили виключно загальні фрази, щодо нібито дисциплінарних проступків зі сторони нашого клієнта, але в основі, матеріали службового розслідування не містили під собою жодних доказів на підтвердження безпідставно інкримінованих дисциплінарних проступків.

Дії на підставі яких прийнято рішення про звільнення зі служби в поліції не містили складу проступків за які особа підлягала звільненню зі служби.

Основним і немало важливим аргументом, який доведено юристами Адвокатського об’єднання, що висновок службового розслідування не містить обставин за яких нашим клієнтом скоєно дисциплінарний проступок, а також інформації про те, чи мав він місце взагалі; час, місце, спосіб, мотив та мету вчинення дисциплінарного проступку; умови, що передували скоєнню дисциплінарного проступку або спонукали до цього та наявність його вини. Доведено, що при прийнятті необґрунтованого висновку, щодо службового розслідування, не мотивована необхідність застосування відносно нашого клієнта крайнього заходу дисциплінарного впливу, який є звільненням зі служби в поліції.

Варто зауважити, що Головним управління Національної поліції в Черкаській області безпідставно звинувачено нашого клієнта в порушенні не лише Дисциплінарного статуту, а безпідставно звинувачено у вчиненні кримінального правопорушення, що є грубим порушенням презумпції невинуватості. Відтак, судом враховано практику Європейського суду з прав людини, на яку звертали увагу юристи адвокатського об’єднання «Вовк та Партнери», яка полягає в тому, що принцип презумпції невинуватості є значно ширшим і він є обов’язковим для застосування не лише для кримінальних судів, а для судів, які розглядають адміністративні справи.

Адвокатами доведено, що у випадку можливого порушення дисциплінарного проступку кожна відповідна ситуація потребує особливої уваги та ретельного аналізу (що не було здійснено службовими особами ГУНП в Черкаській області під час службового розслідування), адже до нашого клієнта не обгрунтовано застосовано крайній (найсуворіший) захід дисциплінарного впливу у вигляді звільнення зі служби в поліції не враховуючи, що останній не вчиняв жодного із дисциплінарного проступку, який інкримінується, за 14 років добросовісної роботи в міліції, а після реформи МВС України в органах поліції заохочувався більше тридцяти разів та містив послужний список досягнень, які заслуговують не лише на повагу, а заслуговують для надання прикладу іншим колегам, які розпочинають свою трудову діяльність у лавах Національної поліції України.

Отже, адвокатами доведено, що Головним управлінням Національної поліції в Черкаській області, грубо порушено (не дотримано) відповідну інструкцію про порядок проведення службового розслідування в органах внутрішніх справ України, а службове розслідування проведено з грубим порушенням інших норм чинного законодавства України.

postanova-sudu.pdf [63,06 Kb] (cкачиваний: 18) скачать dle 10.5фильмы бесплатно