Адвокати АО «Вовк та Партнери» допомогли клієнту зняти арешт з банківських рахунків.

До адвокатського об’єднання «Вовк та Партнери» з непростим питанням звернулась фізична особа-підприємець. Складність ситуації з якою звернувся клієнт полягала в тому, що рахунки останнього були арештовані ухвалою Печерського районного суду міста Києва. Підставою такого судового рішення слугувало клопотання слідчого в особливо важливих справах слідчого відділу Управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Генеральної прокуратури України. Водночас, задовольняючи вищезазначене клопотання, Печерський районний суд м. Києва дійшов висновку, що існують достатні правові підстави для накладення арешту на майно зазначене в клопотанні, оскільки це майно було набуто внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Абсурдність ситуації полягала в тому, що клопотання старшого слідчого Генеральної прокуратури України та рішення Печерського районного суду м. Києва» не містило будь-яких належних доказів, які б підтверджували той факт, що фізична особа-підприємець отримала майно – грошові кошти внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Юристи Адвокатського об’єднання «Вовк та Партнери» в своїй апеляційній скарзі свою позицію обгрунтували тим, що при застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва повинен діяти у відповідності до вимог КПК України та практики Європейського суду з прав людини.

Так, зокрема, адвокат Адвокатського об’єднання «Вовк та Партнери» – Вовк Андрій Ігорович під час судового розгляду справи в Апеляційному суді міста Києва, апелював до того, що слідчий суддя при вирішенні питання про арешт майна, а саме рахунків, які відкриті у банку, не врахував вимоги ст. ст. 94, 132, 173 КПК України, а саме: відсутність у сторони обвинувачення обґрунтованої підозри щодо вчинення нашим клієнтом кримінального правопорушення, відсутність будь-якої правової підстави для арешту майна, відсутність розмір шкоди, яка завдана кримінальним правопорушенням. Водночас, основним меседжем стало обгрунтування порушення принципів розумності і співмірності обмеження нашого клієнта права власності, адже безпідставне накладення арешту на майно, позбавляє його права на зайняття господарською діяльністю та тим самим створює негативні наслідки для третіх осіб.

Відтак, Апеляційний суд міста Києва своєю ухвалою від 19.06.2017 року, задовольняючи в повному обсязі апеляційну скаргу адвоката Вовк Андрія Ігоровича, скасував ухвалу Печерського районного суду міста Києва про арешт рахунків фізичної особи-підприємця та, погодився з доводами адвоката, з приводу порушення вимог ст. 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав та основоположних свобод, відповідно до якої, будь-яке обмеження права власності повинно здійснюватися відповідно до закону, а отже суб’єкт, який ініціює таке обмеження повинен обґрунтувати свою ініціативу з посиланням на норми закону. Водночас ні слідчий Генеральної прокуратури України звертаючись до суду з клопотанням про арешт банківських рахунків нашого клієнта, ані слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва задовольняючи клопотання не зазначили жодних доказів, які б підтверджували факт того, що грошові кошти, які знаходяться на банківських рахунках фізичної особи-підприємця, були набуті протиправно або отримані внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Органом досудового розслідування не було доведено необхідність застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна, щодо грошових коштів, що знаходяться на банківських рахунках – суб’єкта підприємницької діяльності.

Отже, завдяки правильно побудованій та чіткій позиції захисту нашим Адвокатським об’єднанням «Вовк та Партнери», було скасовано незаконне і протиправне судове рішення Печерського районного суду м. Києва про накладення арешту на майно (відкриті рахунки в банку) щодо нашого клієнта.

Адвокати АО «Вовк та Партнери»  допомогли клієнту зняти арешт з банківських рахунків.Адвокати АО «Вовк та Партнери»  допомогли клієнту зняти арешт з банківських рахунків.Адвокати АО «Вовк та Партнери»  допомогли клієнту зняти арешт з банківських рахунків.Адвокати АО «Вовк та Партнери»  допомогли клієнту зняти арешт з банківських рахунків.скачать dle 10.5фильмы бесплатно