Право - це мистецтво! Робимо все і навіть більше ...

Право на справедливий суд відновлено.

До юристів адвокатського об’єднання «Вовк та Партнери» звернувся клієнт із проханням допомоги у кримінальній справі де вироком першої інстанції суд притягнув винну особу до відповідальності до умовного терміну.
Юристи адвокатського об’єднання категорично не погодилися із вироком першої інстанції, адже міра покарання, визначена судом за вчинене кримінальне правопорушення була занадто м’якою.
Разом з тим, складність справи полягала в тому, що після вироку першої інстанції чоловік нашої клієнтки (відносно якого було вчинено крадіжку поєднану з розбоєм) помер. В результаті втрати близької людини, клієнтка пропустила строк на апеляційне оскарження вироку першої інстанції, адже остання займалася підготовкою та проведенням похорон чоловіка, поминальних заходів.

Підхід до розгляду питання щодо поважності пропуску строків, який судді висловили в своєму рішенні був цинічним та не справедливим. Судді вирішили, що потерпіла повинна була писати апеляційну скаргу, замість того, щоб займатися процедурою поховання свого чоловіка.
Адвокат – Вовк Андрій Ігорович звернувшись із апеляційною скаргою до суду другої інстанції в якій порушив клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження у зв’язку із поважними причинами. Однак, апеляційну скаргу судом, не обґрунтовано залишено без задоволення та повернуто апелянту у зв’язку із пропуском строку на апеляційне оскарження.

У касаційній скарзі черкаський адвокат Вовк Андрій Ігорович Адвокатського об’єднання «Вовк та Партнери» порушив питання про скасування ухвали апеляційного суду (якою було залишено останню без задоволення) як таку, що є необгрунтованою та безпідставною та призначити новий розгляд в суді апеляційної інстанції, вказавши на необґрунтованість рішення апеляційного суду про повернення її (апеляційної скарги), зазначивши про наявність поважної причини пропуску строку на апеляційне оскарження вироку.

Вищий спеціалізований суд України цілком повністю прийняв до уваги доводи адвоката Вовк Андрій Ігорович викладені в касаційній скарзі на ухвалу Апеляційного суду Черкаської області про те, що приймаючи рішення, суд апеляційної інстанції не надав належної уваги конкретним обставинам, що стали потерпілій перешкодою вчасно оскаржити вирок в Апеляційному суді Черкаської області. Зокрема, суд апеляційної інстанції залишив поза увагою, що наша клієнтка набула статусу потерпілої після смерті її чоловіка – потерпілого у даному кримінальному провадженні. Зазначене свідчить про наявність обставин, за яких потерпіла була вимушена займатися організацією поховання власного чоловіка, поминальних заходів, що в свою чергу призвело до перебування нашого клієнта у тяжкому емоційному стані, що негативно вплинуло на здоров’я останньої. На підставі наведеного, висновок Апеляційного суду Черкаської області про відсутність підстав для поновлення процесуального строку на оскарження вироку в апеляційному порядку не можна вважати обґрунтованим.
Приймаючи рішення про повернення апеляційної скарги, апеляційний суд не забезпечив права потерпілої на доступ до правосуддя, нестворив необхідних умов для використання наданих їй як стороні процесу прав, позбавив потерпілу права на апеляційне оскарження вироку, внаслідок чого допустив істотне порушення кримінального процесуального закону.

Отже, в результаті цілковито професійного підходу адвокатів Адвокатського об’єднання «Вовк та Партнери» до справи, судом задоволено касаційну скаргу та скасовано ухвалу Апеляційного суду Черкаської області і призначено новий розгляд справи в суді апеляційної інстанції.
Ми завжди йдемо до кінця в питаннях поновлення та порушення прав наших клієнтів.

  Контакти

м. Черкаси, 18000, вул. Небесної Сотні, 31, оф. 18

+380 93 482 23 55
+380 98 593 66 09
vovkpartners@gmail.com

Vovk&Partners
Дизайн та розробка - Vladyslav Kurilov

Наша компанія налічує професійних адвокатів та команду досвідчених юристів, які мають суттєвий досвід у відстоюванні прав та інтересів громадян, а також підприємств, установ, організацій.