Проведення атестації визнано протиправним

До ЮК «Вовк і партнери» звернувся Якимчук Андрій Юрійович, заступник начальника Уманського віділу поліції щодо надання правової допомоги з метою оскарження протиправних, на його думку, дій Головного управління Національної поліції в Черкаській області щодо включення його до списку поліцейських, які підлягають атестуванню, а також визнання протиправним та скасування рішення атестаційної комісії, за результатами якої його було визнано таким, що не відповідає займаній посаді та підлягає звільненню по причині службової невідповідності.
Детально вивчивши ситуацію, юристами компанії було з’ясовано, що перш за все включення Якимчука А.Ю, до списку поліцейських, які підлягають атестуванню, не відповідало вимогам чинного законодавства.
Згідно пунктом 9 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» № 580- VIII передбачено, що працівники міліції, які виявили бажання проходити службу в поліції, за умови відповідності вимогам до поліцейських, визначених цим Законом, упродовж трьох місяців з дня опублікування цього Закону можуть бути прийняті на службу до поліції шляхом видання наказів про призначення за їх згодою чи проходження конкурсу на посади, що заміщуються поліцейськими, у будь – якому органі (закладі, установи) поліції.
Так, на момент прийняття рішення про проведення атестації Андрій Якимчук був прийнятий на службу до поліції на умовах визначених пунктом 9 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» № 580- VIII, шляхом видання наказу про призначення за його згодою. При цьому статтею 58 даного Закону передбачено, що призначення на посаду поліцейських здійснюється безстроково (до виходу на пенсію або у відставку), за умови успішного виконання обов’язків.
Атестування поліцейських відповідно до ч. 1 ст. 57 вказаного Закону проводиться з метою оцінки їхніх ділових, професійних, особистих якостей, освітнього та кваліфікаційного рівнів, фізичної підготовки на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар’єри.

Частиною 2 вказаної статті надається вичерпний перелік підстав щодо атестування поліцейських:
- призначенні на вищу посаду, якщо заміщення цієї посади здійснюється без проведення конкурсу;
- вирішенні питання про переміщення на нижчу посаду через службову невідповідність;
- вирішенні питання про звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність.
Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що піставою для проведення атестування Якимчука А.Ю. не було призначення його на вищу посаду чи переміщення на нижчу посаду, відсутні обставини, які б свідчили про невідповідність позивача займаній посаді, зокрема, в силу фізичного стану, хвороби, неналежної професійної підготовки, порушення порядку і правил несення служби, тощо.
Також згідно атестаційного листа та інших матеріалів, які були предметом дослідження атестаційної комісії, вбачається, що Якимчук А.Ю. зарекомендував себе професійним, кваліфікованим, відповідальним фахівцем, начальник Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Черкасьнкій області вважає його, таким, що відповідає займаній посаді.
Тому суд дійшов висновку, що атестацію проведено безпідставно та протиправно.
Враховуючи, що під час судового розгляду відповідачі не надали суду жодних доказів, які б спростовували вищезазначене, Черкаським окружним адміністративним судом 08.11.2016 винесено постанову, якою вимоги позивача задоволені повністю, а саме: визнати протиправними дії Головного управління Національної поліції в Черкаській області про включення Якимчука Андрія Юрійовича до списку поліцейських, які підлягають атестуванню, а також визнати протиправним та скасувати рішення атестаційної комісії № 4 Головного управління Національної поліції в Черкаській області прийняте стосовно Якимчука Андрія Юрійовича, яким зазначено в розділі IV»Результати атестування (висновок атестаційної комісії)» атестаційного листа, а саме: «займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповдність».скачать dle 10.5фильмы бесплатно