Скасовані податкові повідомлення-рішення за «безтоварні господарські операції»

ЮК «Вовк та Партнери» здійснюється судовий захист прав та інтересів фізичної особи – підприємця Лонського О.О. у Черкаському окружному адміністративному суді у справі № 823/2490/13-а за позовом ФОП Лонського О.О. до Черкаської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень на загальну суму 152 519 грн.

Податкові повідомлення-рішення прийняті за результатами проведеної документальної планової виїзної перевірки на підставі акту, що ґрунтується лише на актах перевірок контрагентів позивача, які начебто є фіктивними та не мають необхідних ресурсів для здійснення господарських операцій.

Вивчивши всі наявні документи та ознайомившись з матеріалами справи, було встановлено безпідставність винесення податкових повідомлень-рішень та необхідність їх скасування.

Так, на підтвердження господарських відносин з контрагентами, нами подані до суду первинні документи: договори, податкові накладні, платіжні доручення, видаткові накладні, банківські виписки, які підтверджують рух активів та спричиняють реальні зміни майнового стану платників податку.
Матеріали перевірок контрагентів не є первинними бухгалтерськими документами, і не можуть свідчити про безтоварність господарських операцій.

Крім того, до суду надані інші докази – товарно-транспортні накладні, квитанції до прибуткового касового ордера, які підтверджують транспортування дошок, придбаних у контрагентів, а також договори, податкові накладні, платіжні доручення, видаткові накладні, банківські виписки, що підтверджують реалізацію товару іншим суб’єктам господарювання, тобто подальший рух товарів до інших споживачів.

Органами ДФС не були надані докази, які б підтверджували узгодженість дій нашого клієнта та його контрагентів щодо незаконного отримання ним податкових вигод або обізнаності з такими діями, тому вказана обставина визнана судом недоведеною. Також відсутні вирок суду в кримінальній справі або постанова суду у справі про адміністративний проступок, які б підтвердили наявність ознак фіктивності контрагентів нашого клієнта.

Під час розгляду справи було документально підтверджено рух активів у процесі здійснення господарських операцій, наявність у позивача та його контрагентів податкової правосуб’єктності учасників господарських відносин, встановлено зв’язок між укладеними договорами та господарською діяльністю платника податку, витрати підтверджені первинними документами.

Отже, після з’ясування усіх обставин справи, які мають значення для справи, суд прийняв справедливе рішення, яким визнав протиправними та скасував податкові повідомлення-рішення повністю.скачать dle 10.5фильмы бесплатно